Wydarzenia specjalne

Wydarzenia specjalne

Warsztaty projektowania nawigacji

Zapraszamy do udziału w warsztatach projektowania nawigacji prowadzonych przez wykładowców Społecznej Akademii Nauk z kierunku Grafika.

Projektowanie systemów informacji graficznej, wizualizacja informacji - infografika to dzisiaj nierozłączne elementy pozwalające na funkcjonowanie człowieka w cywilizacji XXI w. Projektowanie informacji stało się w ostatnich latach ważną dziedziną komunikacji wizualnej. Patrząc na współczesny świat i jego przekaz informacji przy pomocy obrazów graficznych, (barwy, kształtów, typografii) nasuwają się wnioski - projektowanie informacji jest jednym z ważniejszych, jak nie głównym zadaniem w grafice.

Program warsztatów obejmuje:

 • poszerzeni wiedzy o budowaniu informacji (z zakresu wiedzy o barwie, formie, ogólnie pojętym znaku graficznym, typografii)
 • konstrukcję projektowania informacji w urządzeniach nawigujących (uwzględniająca funkcjonalność, czytelność, łatwość i szybkość obsługi – ergonomię)
 • procesy budowania większych systemów z zakresu komunikacji wizualnej (informacja dla komunikacji miejskiej, system rejestracji petenta itp.)
 • systemy informacyjne oparte na technologii ekranów dotykowych (np. menu restauracji z bazą danych)
 • responsywność aplikacji strony i jej funkcjonalność
 • opracowywanie nowych rozwiązań aplikacji społecznie użytecznych (np. wspomagających osoby z dysfunkcją wzroku czy słuchu

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Warsztaty będą prowadzić wykładowcy kierunku Grafika SAN: dr Milena Romanowska oraz
dr Jarosław Golanek. 

Więcej informacji znajdziecie -TUTAJ-

VI Otwarte Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponagimnazjalnych w Bowling (Kręgle)

Społeczna Akademia Nauk zaprasza do udziału w VI Otwartych Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponagimnazjalnych w Bowling (Kręgle).

W V edycji Mistrzostw w ubiegłym roku udział wzięło 75 drużyn z łódzkich szkół ponadgimnazjalnych (około 450 uczestników). Liczymy, że kolejna edycja będzie cieszyła się podobnym, lub jeszcze większym zainteresowaniem. Bowling to sport, który integruje młodzież, pozwala się rozwijać oraz wzbudza dużo emocji. Kręgle uczą gry drużynowej i odpowiedzialności za siebie i zespół, dlatego są dużym wyzwaniem dla łódzkiej młodzieży.

W Mistrzostwach mogą wziąć udział 6-osobowe drużyny, maksymalnie 6 z jednej szkoły. 
Eliminacje szkół odbędą się w dniach 22 i 23 marca 2018 r.

Drużyny powalczą o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Kręgielnię "Grakula" oraz Społeczną Akademię Nauk w Łodzi.

Zapraszamy do zgłaszania drużyn szkolnych poprzez kartę zgłoszeniową. 
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: bowling@san.edu.pl do 14 marca 19 marca 2018 r. włącznie

Zobacz relację z eliminacji. 

Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach - II edycja

Instytut Nowych Technologii w Łodzi oraz Społeczna Akademia Nauk mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół średnich do udziału w II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, której głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi. Olimpiada zorganizowana pod Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, jest przeznaczona dla młodzieży szkół średnich z całej Polski. Program merytoryczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego i kształcenia w zawodach (dotyczy Podstawy programowej kształcenia w zawodzie: technik ekonomista, technik handlowiec, technik organizacji reklamy, technik rachunkowości). Podczas 3 etapów konkursu, uczniowie szkół średnich będą walczyć o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach odbędzie się z końcem lutego 2018 roku. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.olimpiada.org.pl.

Bezpłatne warsztaty informatyczne, 21-22.02.2018

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych warsztatów informatycznych, skierowanych przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów.  Warsztaty stanowią wprowadzenie do wybranych zagadnień, związanych z programowaniem, grafiką komputerową i sieciami i systemami komputerowymi.

Jeżeli interesuje Cię któryś z tematów, ale nie wiesz, jak zacząć - te warsztaty są dla Ciebie!

Środa, 21.02.2018 r.

Czwartek, 22.02.2018 r.

 

Wszystkie warsztaty odbędą się w budynku Społecznej Akademii Nauk przy ul. Kilińskiego 98. Szczegóły dotyczące sali przesłane zostaną po rejestracji na warsztat. Więcej informacji na www.informatyka.san.edu.pl

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

Środa 21.02.2018 r.

 • Technologie programowania – godz. 10-12, ul. Kilińskiego 98, sala P33, dr inż. Konrad Grzanek
 • Modelowanie 3D – godz. 12-14, ul. Kilińskiego 98, sala P32, dr inż. Marcin Krupski
 • Wizualizacja 3D – godz. 14-16, ul. Kilińskiego 98, sala P32, dr inż. Marcin Krupski
 • Technologie programowania – godz. 16-18, ul. Kilińskiego 98, sala P33, dr inż. Konrad Grzanek

Czwartek, 22.02.2018 r.

 • Grafika wektorowa - Adobe Illustrator – godz. 10-12, ul. Kilińskiego 98, sala P32, dr inż. Agnieszka Siwocha
 • Grafika rastrowa - Adobe Photoshop – godz. 12-14, ul. Kilińskiego 98, sala P32, dr inż. Agnieszka Siwocha
 • Montaż filmu - Adobe Premiere i After Effects – godz. 14-16, ul. Kilińskiego 98, sala P32, dr inż. Agnieszka Siwocha
 • Sieci i systemy operacyjne – godz. 16-18, ul. Kilińskiego 98, sala P12, dr inż. Piotr Goetzen
Tydzień Przedsiębiorczości, 13-19 listopada, Hotel Vienna House Andel's Lodz

Społeczna Akademia Nauk oraz Fundacja Międzynarodowy Instytut Rozwoju serdecznie zaprasza na szereg wyjątkowych wydarzeń wspierających rozwój postaw przedsiębiorczych w ramach X edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w Łodzi w dniach 13-19 listopada 2017 roku w Łodzi.

W ramach X edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zapraszamy na Youth Lodz Trajectory Design - Wielkie Lekcje Biznesu i Innowacji, które odbędą się w czwartek 16 listopada 2017 roku w sali balowej Hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi. YOUTH LODZ TRAJECTORY DESIGN- WIELKIE LEKCJE BIZNESU I INNOWACJI to stworzenie przestrzeni edukacyjnej i networkingowej dla 1200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wkraczają dopiero w świat przedsiębiorczości. Młodzieży, która wobec realiów rzeczywistości, w której przyszło jej żyć, szumu komunikacyjno-medialnego, lansowanych postaw w programach rozrywkowych ma trudność w odnalezieniu dobrych wzorców i autorytetów w obszarze projektowania własnej przyszłości. Celem Wielkich Lekcji Biznesu i Innowacji jest rozbudzanie motywacji do działania poprzez umożliwienie młodzieży spotkania z liderami w zakresie biznesu i innowacji. Specjalistami, których wiedza, doświadczenia, podstawa oraz wybory zawodowe, mogą stać się przykładem do naśladowania. Tegoroczne lekcje poprowadzą Hanna Zdanowska, Piotr Cieszewski, Łukasz Prysiński ze Społecznej Akademii Nauk, Katarzyna Zielińska i Sebastian Górecki z ŁÓDŹ Solar Team.