Kurs przygotowujący do matury z matematyki

Czy matura z matematyki może stresować? Może - szczególnie humanistów, którzy nigdy nie mieli głowy do cyferek. Podsumujcie wiedzę z matematyki na naszym bezpłatnym kursie i bez stresu podejdźcie do egzaminu!

Program kursu

Nasz kurs przygotowaliśmy na dwóch poziomach:

• Podstawowy (6h zegarowych)
  • Podstawowy + Rozszerzony (8h zegarowych)

Jeśli wybierzecie grupę pierwszą, wówczas spotykacie się z nami przez trzy kolejne piątki, w godzinach 16.45-19.15 (podczas zajęć przewidziane są przerwy), grupa zdecydowana na zdawanie matematyki na poziomie rozszerzonym będzie przerabiała ambitniejsze zadania i dodatkowo na kurs powinna poświęcić cztery kolejne piątki (również w godzinach 16:45-19:15).

Kurs odbywa się w trzech turach, możecie więc wybrać dowolny z proponowanych niżej terminów - rekomendujemy jednak, żebyście nie czekali na "ostatnią chwilę", bo może się okazać że macie duże braki w którymś z tematów i potrzebujecie czasu do nadrobienia wiedzy.

Jakie tematy będziemy omawiać podczas kursu?

• liczby rzeczywiste;
  • wyrażenia algebraiczne;
  • równania i nierówności;
  • funkcje;
  • ciągi liczbowe;
  • trygonometria;
  • planimetria;
  • geometria na płaszczyźnie kartezjańskiej;
  • stereometria.

Dodatkowo podczas kursu rozszerzonego poruszane będą tematy:

• elementy statystyki opisowej: teoria prawdopodobieństwa i kombinatoryka;
  • rachunek różniczkowy.

Kto zyska najwięcej na kursie maturalnym z matematyki w SAN?

• Maturzyści przystępujący do egzaminu dojrzałości w roku 2019 z matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, jako do obowiązkowego przedmiotu maturalnego.
  • Maturzyści z roku 2018 i lat ubiegłych, którzy pragną poprawić swoje wyniki z matury.
  • Kandydaci na studia ze starą maturą, którzy zdają egzaminy wstępne na zasadach komplementarnych z nową maturą.

Zajęcia prowadzi dr Marek Ałasa – absolwent Politechniki Warszawskiej. Ukończył Międzynarodowe Studia Doktoranckie w zakresie Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego matematyki Liceum Ogólnokształcącego oraz uprawnienia egzaminatora maturalnego. Nauczyciel z 27-letnim doświadczeniem. Matematyka, fizyka i statystyka oraz ich zastosowania są nie tylko wykonywanym przez niego zawodem, ale również jego pasją. Miarą jego sukcesów są osiągnięcia jego uczniów oraz studentów.

Zapisy

Kurs przygotowujący do matury z matematyki  [I TERMIN ] od 11 stycznia 2019 r. do 1 lutego 2019 r.

• 11 stycznia 2019 r. – I zajęcia
  • 18 stycznia 2019 r. – II zajęcia
  • 25 stycznia 2019 r. – III zajęcia
  • 1 lutego 2019 r. – IV zajęcia, tylko dla osób, które zdecydują się na poziom rozszerzony

Zapisy odbywają się w formie elektronicznej (poniżej link). Informacje organizacyjne zostaną przekazane Państwu drogą mailową – po zakończeniu rejestracji na kurs, w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie zajęć.

Kurs przygotowujący do matury z matematyki  [II TERMIN ] od 15 lutego 2019 r. do 8 marca 2019 r.

• 15 lutego 2019 r. –  I zajęcia
  • 22 lutego 2019 r. –  II zajęcia
  • 1 marca 2019 r. –  III zajęcia
  • 8 marca 2019 r. – IV zajęcia, tylko dla osób, które zdecydują się na poziom rozszerzony

Zapisy odbywają się w formie elektronicznej (poniżej link). Informacje organizacyjne zostaną przekazane Państwu drogą mailową - po zakończeniu rejestracji na kurs, w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie zajęć.

Kurs przygotowujący do matury z matematyki [III TERMIN ] od 22 marca 2019 r. do 12 kwietnia 2019 r.

• 22 marca 2019 r. – I zajęcia
  • 29 marca 2019 r. – II zajęcia
  • 5 kwietnia 2019 r. – III zajęcia
  • 12 kwietnia 2019 r. – IV zajęcia, tylko dla osób, które zdecydują się na poziom rozszerzony